Efektowne wnętrza z tynkami ATLAS

klient:

Atlas

|

Listopad 2018

Efektowne wnętrza z tynkami ATLAS

Wykończenie ścian wewnętrznych to już nie tylko dobór odpowiedniego koloru farb, ale również nadanie ścianie atrakcyjnej, nowoczesnej struktury, która ozdobą i miejscem, gdzie koncentruje się wzrok. Powinna także nadawać charakteru wnętrzu.
ATLAS, uwzględniając trendy i spełniając oczekiwania klientów, proponuje nowoczesne efekty dekoracyjne, dzięki którym każde wnętrze może stać się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Efekt mozaiki
Bardzo ciekawy, a zarazem praktyczny we wnętrzach jest tynk drobnoziarnisty DEKO M TM1. To rozwiązanie, które można stosować na klatkach schodowych oraz w przedpokoju, jako warstwę chroniącą przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Doskonale nadaje się także do kuchni czy łazienki, gdzie dodatkowym atutem jest jego niska nasiąkliwość. Świetnie sprawdza się również w innych pomieszczeniach i przy akcentowaniu wybranych elementów wnętrz.

Efekt cegły
Czasy, w których królowały tapety imitujące cegłę na minęły już bezpowrotnie, nie przeminęła jednak moda na tego typu efekty na ścianach. Efekt cegły można uzyskać koszystając z tynku ATLAS CERMIT N-100. Jest to również alternatywa dla paneli ściennych i płytek gipsowych imitujących cegłę. Różne techniki aplikowania i niemal nieograniczony zakres kolorystyki pozwalają na swobodną kreację, zgodnie z zamysłem projektanta i stylem wnętrza.

Efekt kamienia
W przypadku ścian wewnętrznych zastosowanie na ścianie dodatkowej okładziny w postaci kamienia naturalnego, przyklejanego bądź mocowanego mechanicznie może być kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem, które pozwoli na uzyskanie tego efektu jest ATLAS DEKO M TM5. Produkt ten, tynk imitujący kamień naturalny, jest wygodny, dostępny cenowo oraz bezpieczny. Występuje w 13 gotowych kompozycjach kolorystycznych inspirowanych pięknem bazaltu, gnejsu i granitu.

Efekt piaskowca
Wyjątkowość wnętrz podkreślić można także dzięki ATLAS DEKO M TM6 – tynkowi dekoracyjnemu o efekcie piaskowca. Dostępny w 6 naturalnych kolorach doskonale sprawdzi się np. przy obudowie kominka i podkreśli jego wygląd. W zależności od sposobu aplikacji daje możliwość formowania dowolnych struktur i efektów – piaskowca młotkowanego, szlifowanej płyty czy trawertynu.

Efekt betonu architektonicznego


Beton architektoniczny zadomowił się w nowoczesnych wnętrzach i jest jednym z najczęściej wybieranych przez wykonawców efektów. Jego naturalna kolorystyka sprawia, że doskonale współgra nie tylko ze stonowanymi, ale też z bardzo intensywnymi barwami. ATLAS CERMIT BA-M. Beton architektoniczny to doskonała alternatywa dla gotowych okładzin ceramicznych i betonowych. Sprawdza się w przypadku wielkoformatowych ścian, jak i do tworzenia wysublimowanych form architektonicznych. Efekty końcowe: gładka faktura elementu monolitycznego czy widoczna struktura gniazd żwirowych uzyskiwane są poprzez odpowiednie i fakturowanie.

Efekt metalu
Metalowe wykończenia, choć budzą skojarzenia ze stylem industrialnym, są coraz chętniej wybierane i stosowane. ATLAS LAKIER METALICZNY to nowatorskie i dekoracyjne wykończenie dostępne w czterech kolorach: patynowanego srebra, starzonego złota, miedzi i tytanu. Doskonale prezentuje sie w nowoczesnych wnętrzach o prostych formach, w połączeniu z tynkiem dekoracyjnym o strukturze betonu, jak również na tynku szczotkowanym, wykonanym ATLAS CERMIT N-100 lub ATLAS CERMIT WN.

Ponadczasowe drewno
Drewno jest bez wątpienia jednym z najstarszych i najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Obecnie ciepła i nieszablonowego wyglądu wnętrzom dodają tynk dekoracyjne o strukturze drewna. ATLAS CERMIT WN i ATLAS BEJCA to produkty, dzieki którym uzyskanie efektu drewna naturalnego, jak i drewna starzonego jest niezwykle proste. Różne techniki aplikacji pozwalają uzyskać dodatkowe efekty wizualne, niemożliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych elementów drewnianych. Co więcej, efekt ten nie wymaga starannej i kosztowej konserwacji okresowej.

Więcej informacji na temat tynków dekoracyjnych ATLAS znaleźć można na www.atlas.com.pl.