Urządzamy domową spiżarnię! Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

klient:

okazje.info.pl

|

Październik 2017

Urządzamy domową spiżarnię! Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

Domowe przetwory, puszki, butelki, produkty zarówno o długiej, jak i krótkiej ważności, a także sprzęt AGD… Niezależnie od tego, jak dużą kuchnią dysponujemy, chyba każdemu z nas zdarza się problem z przechowywaniem i brakiem wystarczającej ilości miejsca. Jeśli tylko mamy taką możliwość, warto przeznaczyć choćby niewielką przestrzeń na domową spiżarnię. Jak ją zaaranżować? Podpowiadają Okazje.info.

Wygoda przede wszystkim

Domowa spiżarnia będzie poniekąd przedłużeniem kuchni. Możemy tam schować wszystko to, czego nie musimy mieć stale pod ręką – zarówno produkty spożywcze, jak i rzadziej używane sprzęty czy naczynia. Z racji funkcji, jaką pełni, najlepiej, aby była zlokalizowana w pobliżu kuchni. Nie musimy dysponować osobnym pomieszczeniem. Nawet w małej wnęce możemy stworzyć funkcjonalną
i klimatyczną przestrzeń. Jak to zrobić?

Aranżacja szyta na miarę

Przestrzeń, którą przeznaczymy na domową spiżarnię, powinna być przede wszystkim dobrze zagospodarowana. Możemy skorzystać w tym celu z rozwiązań projektowanych pod wymiar, ale
z pewnością mniej obciążającym dla naszej kieszeni będzie wybór gotowych elementów. W pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o pojemnych, ergonomicznych regałach. W serwisie Okazje.info znajdziemy m.in. takie modele jak:

  • Montana – solidny regał wykonany z drewna sosnowego najwyższej jakości. Zaprojektowany tak, aby można go było dopasować do każdego pomieszczenia. Cena: 109,99 zł.
  • Symbios – odporne mechanicznie drewno zapewnia mu trwałość na lata, a prosty montaż
    i uniwersalny projekt gwarantują satysfakcję nabywcy. Cena: 96,98 zł.

W dalszej kolejności musimy zaplanować samo przechowywanie. Warto w tym celu zainwestować
w pudełka, kosze i skrzynie, w których posegregujemy produkty, zamiast ustawiać je luźno na półkach. To rozwiązanie pozwoli zachować ład i porządek. Szeroki wybór akcesoriów do przechowywania znajdziemy w porównywarce cenowej Okazje.info.

Jeśli jesteśmy miłośnikami wina, możemy dodatkowo zaopatrzyć się w stojak na butelki, który nada pomieszczeniu wyjątkowy klimat i pomoże uporządkować trunki w jednym miejscu. W serwisie Okazje.info dostępne są stojaki w najróżniejszych formach – od małych po te pokaźnych rozmiarów, np.:

  • Modo24 – drewniany stojak modułowy, który pomieści 6 butelek, ale można dowolnie łączyć go z dodatkowymi elementami, aby dostosować do swoich potrzeb. Cena: 39,99 zł.
  • BIOWIN – regał drewniany, posiadający 11 leżni na 7 butelek każda. Wyposażono go w pasek zapobiegający przewróceniu się.  Cena: 198,99 zł.

Klimatyczne akcenty

Choć gama przechowywanych w spiżarni produktów może być bardzo szeroka, z pewnością większość będą stanowiły gotowe wyroby. Nie powinno zabraknąć w niej jednak również domowych przetworów. Dżemy, konfitury, syropy, nalewki, kiszonki… Pomogą nie tylko zatrzymać smaki lata na dłużej, ale także cieszyć się zdrowiem przez cały rok. Nie od dziś wiadomo, że przygotowane
z naturalnych składników, w domowych warunkach wyroby to bogactwo witamin i gwarancja dobrego samopoczucia. Warto więc poświęcić czas na to, aby mieć je w zawsze w zapasie. W serwisie Okazje.info znajdziemy szeroki wybór weków, słoików i kamionek w zróżnicowanych formach
i rozmiarach, które pozwolą z powodzeniem przechować przygotowane pyszności, a co więcej
– dekoracyjnie wyglądają.