Jak zadbać o zęby podczas wakacji?

klient:

Sachol

|

Lipiec 2018

Jak zadbać o zęby podczas wakacji?

 

Basen, słońce, kolorowe drinki i lokalne smakołyki, czyli pełen relaks podczas długo wyczekiwanego urlopu. Odpoczynek od pracy to niezbędny element zdrowego, sprawnego i efektywnego funkcjonowania, dlatego każdy z nas chce zadbać o to, aby przebiegał bez jakichkolwiek zakłóceń. Chronimy się przed oparzeniami słonecznymi używając odpowiednich kremów, czy przed złą pogodą zabierając odpowiednie ubrania. A jak zadbać o to, aby podczas letniego wyjazdu nie zaszkodzić swojej jamie ustnej i nie nabawić się takich dolegliwości jak ból zęba, podrażnienie podniebienia czy afta?

Ból i dyskomfort w trakcie długo wyczekiwanego urlopu mogą skutecznie zakłócić efektywny wypoczynek. Jeśli mamy problem z nadwrażliwością zębów, częstymi ubytkami czy aftami w jamie ustnej, to warto zadbać o odpowiednie warunki, aby spędzić miło okres urlopowy.

Gazowane i słodzone napoje
Nieodłącznymi elementami relaksu na plaży czy basenie są kolorowe drinki oraz mocno schłodzone, słodkie napoje. Pamiętajmy, aby tych przyjemności nie nadużywać. Alkohol wysusza błonę śluzową i czyni ją bardziej podatną na podrażnienia. Cukier w napojach sprzyja szybszemu powstawaniu płytki nazębnej, która jest bezpośrednią przyczyną próchnicy, a jej nadmiar sprawia, że zęby stają się podatne na działanie bakterii.

Chlor w basenach
Po kąpieli w basenie warto przepłukać zęby zwykłą wodą, aby wypłukać nadmiar chloru. Może on niekorzystnie wpływać na kondycję uzębienia i błony śluzowej.

Lepiej zapobiegać
Warto przed urlopem odwiedzić stomatologa w celu sprawdzenia stanu jamy ustnej. Konieczne jest skontrolowanie, czy wszystkie zęby są zdrowe i nie będą potrzebowały w najbliższym czasie leczenia oraz w jakim stanie są już posiadane wypełnienia. Pozwoli to uniknąć niespodziewanego wypadnięcia plomby lub bólu zęba, który jeszcze niedawno wydawał się zdrowy. Warto tę radę wziąć sobie do serca, gdyż pierwszy ból zęba może pojawić się już w… samolocie. Nieprawidłowo wypełniony ubytek lub początki próchnicy na skutek zmian ciśnienia mogą wywołać dyskomfort. To samo tyczy się osób uprawiających sporty ekstremalne, takie jak nurkowanie, spadochroniarstwo czy skok na bungee. Na wakacje warto również zabrać pastę do zębów z fluorem, dzięki której zęby będą odporniejsze na kwaśne środowisko jamy ustnej. Obowiązkowym elementem wakacyjnej kosmetyczki jest również żel na afty i mikrouzrazy w jamie ustnej (np. Sachol Aftigel). Dzięki niemu nadżerki czy ranki będziemy mogli odizolować od drażniących czynników zewnętrznych oraz wspomożemy odnowę błony śluzowej.
Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.niemusicitoprzeszkadzac.pl