Ceramika Tubądzin i Maciej Zień – nowy wymiar współpracy

klient:

Ceramika Tubądzin

|

realizacja:

20.02.2018

Ceramika Tubądzin i Maciej Zień – nowy wymiar współpracy

 

W miniony piątek, 16 lutego, Maciej Zień zaprezentował trendy na sezon jesień-zima 2018/19. Wybieg zbudowany został z płyt wielkoformatowych Pietrasanta marki MONOLITH, należącej do Ceramiki Tubądzin. Stworzona na pokaz scenografia to zapowiedź nowej odsłony trwającej już od 10 lat współpracy marki z projektantem. Już wkrótce inspiracje Zienia znajdą się na wielkoformatowych gresach.

NEUTRALNY ROZMACH

W piątkowy wieczór wybieg zamienił się w wyjątkową przestrzeń, bo po raz pierwszy w historii polskiej mody zbudowany został z płyt wielkoformatowych. Delikatny wzór carrary na odwzorowujących marmur gresach znakomicie korespondował z prezentowaną kolekcją, stanowiąc nawiązanie do wielowarstwowych, zwiewnych sukienek czy widocznych na ubraniach przeszyć. Gresy okazały się nie tylko eleganckim tłem pokazu, ale wręcz jego integralną częścią, elementem wplatającym się w opowiadaną historię i dowodem na to, że moda i aranżacja wnętrz to tematy bardzo pokrewne.

WIELE WSPÓLNEGO

Ceramika Tubądzin jest pierwszą w Polsce firmą z branży ceramicznej, która podjęła współpracę z projektantem mody. W ciągu minionych 10 lat powstało 6 kolekcji płytek stworzonych przez Macieja Zienia, wszystkie inspirowane światowymi metropoliami. Noszą nazwy m.in. Paris, Barcelona, Tokyo czy Monaco. Potrzeba współpracy z czołowym polskim projektantem, jak mówi Andrzej Ramel – Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Grupy Tubądzin, była naturalną konsekwencją przyjętej przez markę filozofii: równie ważny co niezawodna jakość płytek jest ich design. Każda ma przypominać dzieło sztuki. – Chcieliśmy sprawdzić, czy tak wybitny projektant modowy będzie potrafił wykorzystać swój talent również w innej dziedzinie. Wbrew pozorom, branża wnętrzarska i modowa mają wiele wspólnego. To przede wszystkim projektowanie, wybór ponadczasowych wzorów, wyczucie stylu i dobrze dobrane kompozycje – mówi Andrzej Ramel.

CZAS NA COŚ WIĘKSZEGO

Po kolekcjach inspirowanych ikonicznymi miastami, Ceramika Tubądzin i Maciej Zień otwierają nowy rozdział współpracy. Przyszła pora na coś bardziej monumentalnego. Inspiracje Zienia już wkrótce znajdą się na płytach wielkoformatowych, dających ogromne możliwości i rozmach w projektowaniu przestrzeni.