Gmach Collegium Chemicum Novum UAM rozświetlił największy wideo mapping w Europie

klient:

Ceramika Tubądzin

|

realizacja:

10.05.2018

Gmach Collegium Chemicum Novum UAM rozświetlił największy wideo mapping w Europie

 

Gmach Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zmienił się nie do poznania. Bryła z żółtej cegły stała się elewacją o różnych kolorach, kształtach i fakturze. Wszystko za sprawą największego w Europie mappingu, który pokazał, jak może przeobrazić się przestrzeń miejska. Najnowsze trendy w designie można było zobaczyć na całym froncie budynku o powierzchni 20 x 140 metrów.

Mapping był częścią zorganizowanego przez Grupę Tubądzin spotkania TDD – Tubądzin Design Days, otwierającego cykl wydarzeń, które odbędą się również w siedmiu innych miastach Polski. Poznańska inauguracja była wyjątkowa, bo tylko tutaj goście mieli okazję obejrzeć mapping na tak wielkiej powierzchni.

Miejsce na TDD – Tubądzin Design Days zostało wybrane nieprzypadkowo. Gospodarz gmachu Collegium Chemicum Novum – prof. dr hab. Henryk Koroniak, dziekan wydziału, twierdzi, że to przestrzeń idealnie nadająca się do realizacji artystycznych przedsięwzięć. Wcześniej były tu organizowane wystawy malarskie czy koncerty.
Spotkanie prowadził Tomasz Raczek – krytyk filmowy i publicysta, który stwierdził, że architektura jest pasjonująca, bo nieustannie nas uczy odchodzić od przyzwyczajeń i proponuje nowe rozwiązania.

Architekci i projektanci, którzy wzięli udział we wtorkowym spotkaniu, mogli wystartować w konkursie. Na kalkach ukazujących elewację Collegium Chemicum Novum UAM rysowali swoje wizje budynku, a ich dzieła zostały zaprezentowane w ogromnej skali – również w formie mappingu – na obiekcie. Autor zwycięskiej pracy wygrał wyjazd na wrześniowe Targi Cersaie w Bolonii.