Innowacyjna terapia leczenia rezonansem magnetycznym dostępna w Polsce!

klient:

MedTec

|

realizacja:

21.03.2017

Innowacyjna terapia leczenia rezonansem magnetycznym dostępna w Polsce!

W Polsce pojawiła się innowacyjna metoda, pozwalająca na bezinwazyjne leczenie schorzeń stawów – mowa o terapii rezonansem magnetycznym w systemie MBST®. Zabiegi opierają się na bezpiecznym poddawaniu pacjenta działaniu fal o odpowiedniej częstotliwości, a zabiegi nie wiążą się z jakimikolwiek efektami ubocznymi czy nawet dyskomfortem. To nowa forma leczenia, która zasadniczo różni się od wszystkich dostępnych obecnie na rynku systemów działających w oparciu o pole magnetyczne. Jej celem, poza uśmierzeniem bólu, jest aktywne wsparcie odbudowy oraz regeneracji tkanki chrzęstnej i kostnej, co w efekcie pozwala na utrzymanie zdrowia i jakości życia w każdym wieku.

Bez strzykawek, bez leków i bez operacji?

Bóle kręgosłupa, zwyrodnienia stawów, urazy sportowe czy problemy związane z postępującą osteoporozą – dolegliwości dotyczące schorzeń w obszarze układu mięśniowo-szkieletowego stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne[1]. W obliczu częstego występowania chorób zwyrodnieniowych stawów konieczne staje się wdrażanie nowych – oprócz operacyjnych i farmakologicznych – uzupełniających metod terapeutycznych, mających na celu łagodzenie bólu, poprawienie ruchomości stawów oraz opóźnienie postępowania procesu chorobowego. Tak powstała rewolucyjna metoda leczenia rezonansem magnetycznym w systemie MBST®. Terapia pochodzi z Niemiec i jest tam z powodzeniem stosowana już od niemal dwudziestu lat. Poddanych jej zostało ponad 250 tysięcy pacjentów. Jej zastosowanie prowadzi do złagodzenia bólu przez aktywację zdolności regeneracji w tkankach. Na uwagę zasługuje fakt, że nie jest to tylko leczenie przyczyn chorób zwyrodnieniowych ale także ich objawów oraz działanie prewencyjne.  Celem jest niedopuszczenie do choroby lub opóźnienie jej wystąpienia. Do tej pory nie zostały odnotowane przypadki skutków ubocznych. Jest to zatem metoda bezinwazyjna, niewymagająca interwencji chirurgicznej, a przy tym bezpieczna i komfortowa dla pacjenta, od którego wymaga się jedynie ustawienia w odpowiedniej pozycji – siedzącej lub leżącej – na określony przez lekarza czas (jedna sesja trwa zaledwie 60 min.). Ponadto terapia daje długofalowy, trwały efekt leczenia, wynoszący co najmniej 4 lata.

O wynikach terapii wypowiadają się także eksperci z Niemiec, którzy z powodzeniem od kilkunastu lat stosują rezonans magnetyczny w swoich gabinetach: „Używam MBST® od listopada 2001 roku. Stwierdziłem, że w przypadku wielu schorzeń jest to zdecydowanie najlepsza terapia, a czasem, jak w przypadku problemów z krążeniem kostnym, jest to jedyna dostępna metoda leczenia. Wielu moich zadowolonych pacjentów, którzy po latach zgłaszają się na zabiegi na innym stawie, nadal nie stwierdza problemów we wcześniej leczonym obszarze” – stwierdza Dr Joachim Overbeck, Deggendorf/Niemcy

[1] Szacuje się, że na dolegliwości związane ze zwyrodnieniami stawów cierpi ponad 5 mln Polaków.