Interaktywne wnętrze i premiera kolekcji Industrio, czyli Ceramika Tubądzin na 4 Design Days

klient:

Ceramika Tubądzin

|

realizacja:

21.02.2018

Interaktywne wnętrze i premiera kolekcji Industrio, czyli Ceramika Tubądzin na 4 Design Days

Ceramika Tubądzin, podczas trzeciej edycji katowickich targów 4 Design Days, zaprezentowała wielkoformatowe płyty ceramiczne marek MONOLITH i Korzilius oraz nowość w ofercie – największe w Polsce gresy barwione w masie z kolekcji Industrio dostępne w 10 kolorach. Dodatkową atrakcją była niezwykła instalacja – interaktywne wnętrze.

Na stoisku firmy podczas rozmów z architektami i projektantami zaprezentowano nowości produktowe Ceramiki Tubądzin, a także oryginalne wykorzystanie wielkoformatowych gresów marki MONOLITH – były one okładziną kubików rozstawionych w przestrzeni stoiska. Stanowiło to inspirację do montowania płyt jako okładziny stołów czy kuchennych blatów. Oprócz szerokich adaptacji wewnętrznych, gresy te mogą znaleźć się również na zewnątrz, np. jako okładzina elewacji wentylowanych. Tubądzin jest jedyną polską firmą, która produkuje gresy o tak imponujących rozmiarach w naszym kraju.

Nowa kolekcja Industrio

Na swoim stoisku Tubądzin zaprezentował wielkoformatowe gresy marek MONOLITH i Korzilius oraz absolutną nowość w ofercie – kolekcję Industrio. To gresy barwione w masie dostępne w 10 kolorach – od ciepłych beży po grafit i czerń – i czterech rozmiarach – od 60 x 60 cm do 120 x 120 cm. Płytki z kolekcji Industrio doskonale sprawdzają się w przestrzeniach publicznych. Są one bowiem mrozoodporne, odporne na działanie kwasów, zasad czy ścieranie.

Inspirujące dyskusje

Przedstawiciele Ceramiki Tubądzin wzięli także udział w dwóch panelach dyskusyjnych. Product Manager Grupy Tubądzin, Krzysztof Kulig, podczas spotkania pt. „Architektura. Nieruchomości mieszkaniowe. Pomysł na dom” opowiedział o przepisach polskiego prawa budowlanego oraz wykorzystywaniu płyt wielkoformatowych we wnętrzach i na elewacjach budynków. Natomiast architekt marki, Tomasz Smus, w panelu pt. „Design. Wnętrza mieszkaniowe. Projekt salon” zaprezentował nowości Ceramiki Tubądzin, a także opowiadał o roli architekta we współpracy z klientami i sięganiu po produkty polskich marek, które nie odbiegają swoją jakością od asortymentu zagranicznych firm.

Od architektów dla architektów

Na stoisku firmy pojawiła się również niezwykła instalacja – pierwsze w Polsce wirtualne, interaktywne wnętrze. Narzędzie to zostało przygotowane przez architektów – dla architektów. Sercem tej innowacyjnej przestrzeni było spersonalizowane oprogramowanie oparte na rozwiązaniach HTC VIVE oraz Oculus Rift VR, gwarantujące pełne wrażenia immersyjne. Dzięki niemu architekt może przenosić inwestorów do projektowanego wnętrza jeszcze zanim ono powstanie. Technologia ta stwarza szansę na poczucie „prawdziwej” przestrzeni. Uczestnicy targów wybrali się na „wirtualny spacer” w specjalnych goglach po czterech łazienkach, które mogli dokładnie obejrzeć.