MakoLab SA ma #NoweWidoki dla pracowników

realizacja:

02.10.2018

MakoLab SA ma #NoweWidoki dla pracowników

 

MakoLab – spółka realizująca projekty z obszaru transformacji cyfrowej dla globalnych koncernów i największych polskich instytucji, współpracująca m.in. z grupą Renault-Nissan, Toyota Motor Europe, Gjensidige czy mBank – jako pierwszy najemca wprowadziła się do biura w nowopowstałym prestiżowym kompleksie biurowym Ogrodowa 8 – w samym sercu Łodzi. Wywodzący się z Łodzi lider rozwiązań internetowych dla biznesu zatrudnia już ponad 230 osób, które poza łódzką centralą, pracują w różnych miejscach na świecie – w tym w biurach w Paryżu, Londynie i na Florydzie. Nowych pracowników wciąż przybywa, stąd decyzja o zmianie łódzkiego adresu i wybór najnowocześniejszego obecnie biurowca w Łodzi, spełniającego wysokie wymagania firmy, realizującej zaawansowane technologicznie projekty dla światowych liderów, głównie z branż motoryzacyjnej i finansowej.

Nowa lokalizacja w centrum Łodzi to kolejny, szósty już adres MakoLab, w jego blisko 30-letniej historii. Przez ten czas z małej, kilkuosobowej firmy, MakoLab przeistoczył się w notowaną na rynku New Connect spółkę akcyjną, która jest obecna w 5 miastach – Łodzi i Lublinie, a także w Paryżu, Londynie i Gainesville na Florydzie. Nowoczesna, przestronna i wyposażona w zaawansowaną infrastrukturę teleinformatyczną nowa siedziba, jest wynikiem dynamicznego rozwoju i odpowiedzią na aktualne i przyszłe potrzeby spółki, która zatrudnia już ponad 230 osób.
„Cieszy nas fakt, że MakoLab stale rośnie. Wzrost ten wyraża się zarówno podejmowaniem przez nas nowych wyzwań i ciekawych projektów, realizowanych dla największych światowych marek, jak też powiększaniem się zespołu kreatywnych, zaangażowanych pracowników. Właśnie z myślą o pracownikach i klientach, postanowiliśmy stworzyć przyjazne, dostosowane do współczesnych metod prowadzenia projektów, miejsce pracy i współpracy. Zależało nam na atrakcyjnej i dobrze skomunikowanej lokalizacji w centrum Łodzi, której infrastruktura pozwoli na komfortową pracę, a otoczenie da szerokie możliwości spędzenia czasu w przerwach, czy po jej zakończeniu. Dlatego wybraliśmy prestiżowy biurowiec – Ogrodowa 8 – zlokalizowany tuż obok Parku Staromiejskiego i tętniącej życiem Manufaktury. Pałac Izraela Poznańskiego, na który patrzymy z naszych okien, przypomina nam o łódzkich fabrykantach, którzy w XIX wieku podbijali świat. Motywuje nas to do kontynuacji tych tradycji naszego miasta i uczynienia go znaczącym punktem europejskiej gospodarki” – powiedział Wojciech Zieliński, Prezes Zarządu MakoLab SA.

Komfort i najwyższe standardy
Przenosząc siedzibę do budynku klasy A, MakoLab chce zadbać o komfort pracy swoich pracowników, co pozwoli im skupić się na realizacji zaawansowanych projektów technologicznych. Nie bez znaczenia są też bardzo wyśrubowane oczekiwania klientów MakoLab – w tym czołowych firm z sektorów automotive i finansowego. Właściwe warunki pracy współpracujących z nimi dostawców są tu szczególnie ważne. Istotne jest przede wszystkim bezpieczeństwo informacji. MakoLab posiada certyfikat działania zgodnie z normą ISO 27001, narzucającą warunki, które musi spełniać nowe biuro. Zostało ono zaaranżowane do pracy w modelu projektowym z wykorzystaniem technik zwinnych, angażujących zarówno pracowników, jak i klientów firmy. Służy temu m.in. 20 sal do pracy grupowej – od bardzo surowych – do prowadzenia typowych „burzy mózgów”, po wyposażone w zaawansowaną infrastrukturę techniczną – do prowadzenia prezentacji i telekonferencji. Komfort pracy zapewniają nowoczesne systemy sterujące oświetleniem i systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Właściciel Ogrodowa 8 jest w trakcie ubiegania się o certyfikat BREEAM, przyznawany budynkom, których użytkowanie jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

Jednym z wyróżników MakoLab jako pracodawcy jest zasada work-life-balance, która w tej firmie charakteryzuje się dążeniem do takiej organizacji pracy, aby pracownicy mieli czas na życie prywatne, spędzanie czasu z rodziną czy znajomymi, rozwijanie zainteresowań i pasji poza miejscem pracy.
W tym miejscu warto dodać, że w sąsiedztwie nowego biura MakoLab znajduje się tętniące życiem Centrum Handlowe Manufaktura, a po stronie północnej zielony Park Staromiejski. Taka lokalizacja daje pracownikom i gościom firmy doskonałe możliwości korzystania z bogatego zaplecza usługowego i gastronomicznego.

#NoweWidoki na pracowników
Nowe biuro to nie tylko większy komfort pracy dla obecnych pracowników MakoLab, ale też szansa dla nowych osób, chcących dołączyć do ich grona. Pracę w firmie znajdą m.in.: programiści, administratorzy IT, specjaliści UX, social media i SEO czy analitycy internetowi. Spółka jest otwarta zarówno na osoby doświadczone, jak i te, które chciałyby pod okiem ekspertów MakoLab doskonalić swoje umiejętności. Firma wspiera studentów, realizując liczne projekty z uczelniami, nie tylko z Łodzi. Na nowo zatrudnionych czeka pakiet powitalny i wygodne miejsce pracy, ale przede wszystkim szansa sprawdzenia się w rozwijających, międzynarodowych projektach, w tym wykonywanych bezpośrednio u klientów. Ponadto MakoLab dofinansowuje prywatną opiekę medyczną i wyjazdy wakacyjne. Organizuje także atrakcyjne imprezy dla pracowników i ich rodzin. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie: https://makolab.com/pl-pl/praca-w-makolab