OTWARCIE NOWEGO CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH WHIRLPOOL W ŁODZI

realizacja:

05.10.2017

OTWARCIE NOWEGO CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH WHIRLPOOL W ŁODZI

Stworzenie Centrum Usług Wspólnych dla Finansów jest kolejnym krokiem na drodze do pełnej integracji wszystkich procesów biznesowych Whirlpool w regionie EMEA po przejęciu firmy Indesit Company.

 Nowe Centrum Usług Wspólnych dla Finansów obsługuje operacje księgowe i finansowe dla całego regionu.

Łódź (Polska), 5 października 2017 r. – Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oficjalnie uruchomiła dziś nowe Centrum Usług Wspólnych w Łodzi w obecności Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej.

Decyzja o powołaniu placówki została podjęta po szczegółowej analizie operacji finansowych i księgowych w regionie EMEA. Głównym celem centrum jest ich standaryzacja i zapewnienie stabilności w celu poprawy efektywności. Łódzkie centrum zarządza nowym modelem zintegrowanych procesów finansowych dla całego regionu EMEA. Tym samym wchłonęło ono funkcjonujące przez wiele lat łódzkie Centrum Usług Wspólnych Indesit Company.

„Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju struktur przemysłowych, a zatem z perspektywy Whirlpool Corporation stanowi optymalną, strategiczną lokalizację dla Centrum Usług Wspólnych. Cieszymy się, że swoją decyzją wspieramy także biznesowy rozwój Łodzi” – powiedział Andrea Marciandi, Whirlpool EMEA Shared Service Director.

Nowa placówka mieści się na terenie obszaru nazwanego „Nowym Centrum Łodzi”, zajmuje powierzchnię ponad 5 tys. m2. Biuro zostało zaprojektowane zgodnie z globalnym standardem Whirlpool Corporation o nazwie „Winning Workplace”, który zapewnia najwyższe standardy i wysokiej jakości warunki do pracy. Obecnie Centrum zatrudnia blisko 270 osób. Jego charakter działań tworzy przestrzeń do budowania międzynarodowego zespołu, który już w tym momencie tworzą pracownicy posługujący się łącznie 15 językami: polskim, angielskim, francuskim, duńskim, niemieckim, hindi, włoskim, hiszpańskim, arabskim, portugalskim, tureckim, rosyjskim, bułgarskim, serbskim i nigeryjskim.

„Wieloletnia obecność firmy w Łodzi oraz jej dynamiczny rozwój pokazują, że nasze miasto zajmuje bardzo ważne miejsce na mapie dla tak dużych, globalnych przedsiębiorstw” – powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, która wzięła udział w ceremonii otwarcia. „Jednocześnie dostępność ambitnej i kreatywnej kadry oraz jej potencjał oceniane są bardzo wysoko. To, że Whirlpool zdecydował się stworzyć jedno wspólne centrum właśnie w naszym mieście bardzo mnie cieszy i napawa dumą. I co ważne: w ostatnich latach centra usług wspólnych stały się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc pracy w regionie łódzkim”.

Firma pragnie przyciągać utalentowanych pracowników z całego kraju jak i zagranicy tak, aby zapewnić przyszły rozwój i funkcjonowanie łódzkiego centrum, dlatego też chce postawić na współpracę z lokalnymi uczelniami – zwłaszcza w dziedzinie praktyk studenckich.