WHIRLPOOL OPTYMALIZUJE SWÓJ MODEL OPERACYJNY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA FINANSAMI

klient:

Whirlpool

|

realizacja:

14.03.2017

WHIRLPOOL OPTYMALIZUJE SWÓJ MODEL OPERACYJNY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA FINANSAMI

Plan obejmuje konsolidację operacji księgowych i finansowych z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w jednym Centrum Usług Wspólnych w Łodzi.

Nowe Centrum ma zatrudnić ponad 200 nowych pracowników.

 

Łódź (Polska), 14 marca 2017 r. – Whirlpool Corporation ogłasza dzisiaj swoją decyzję o połączeniu wszystkich Centrów Usług Wspólnych (SSC) z regionu EMEA w jedno wspólne centrum, które będzie mieścić się w Polsce – w Łodzi.

Decyzja ta została podjęta po szczegółowej analizie operacji finansowych w regionie EMEA, zaś jej celem jest standaryzacja i zapewnienie stabilności procesów realizowanych w Centrach Usług Wspólnych EMEA, co ma poprawić ich sprawność i efektywność.

Nowe Centrum Usług Wspólnych zapewni ponad 200 nowych stanowisk pracy. Obecnie zatrudnieni pracownicy z Łodzi (ok. 80 osób) zostaną w ciągu najbliższych kilku miesięcy przeniesieni do nowego miejsca pracy w centrum miasta.

„Jestem przekonany, że skupienie naszych dotychczasowych lokalizacji w jednym centrum usług wspólnych zwiększy naszą efektywność i skuteczność, co w ostateczności prowadzi do umacniania naszej pozycji lidera” – twierdzi Marco Fossataro, Wiceprezes ds. Finansowych oraz Dyrektor Finansowy Whirlpool EMEA.

Łódzkie centrum będzie zarządzało nowym modelem zintegrowanych procesów finansowych dla całego regionu EMEA. Obecnie trwa proces rekrutacji, prowadzony przy udziale wyspecjalizowanego partnera – firmy Adecco. Do końca 2017 r. Whirlpool zamierza przyjąć ponad 130 osób. Pracownicy zatrudnieni w najbliższych miesiącach przejdą szkolenie za granicą. Dzięki temu sami staną się coachami i będą mogli szkolić pozostałe nowo zatrudnione osoby w Łodzi.

Obecnie w Łodzi w sektorze BPO/SSC/IT w ponad 60 firmach zatrudnionych jest ponad 15 000 pracowników“ – stwierdziła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. – „To, że Whirlpool zdecydował się stworzyć jedno wspólne centrum właśnie w naszym mieście bardzo mnie cieszy i napawa dumą. I co ważne: w ostatnich latach centra usług wspólnych stały się jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc pracy w okręgu łódzkim” – dodaje.

Polska jest jednym z najważniejszych krajów w regionie EMEA pod względem jakości i tempa rozwoju procedur przemysłowych, a zatem z perspektywy Whirlpool EMEA stanowi dobrą, strategiczną lokalizację dla Centrum Usług Wspólnych.